Witaj!
Jestem Iwona Alakai.
Pomagam ludziom odnaleźć swoją Moc.

Wiedza, która pozwala poznać siebie i reguły rządzące światem jest jak skrzynia ze skarbami – ciągle znajdujesz coś nowego i zaczynasz kolejną, ekscytującą przygodę.

Poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens życia rozpoczęłam bardzo wcześnie, bo już w szkole podstawowej, jednak na zadawane przeze mnie pytania nikt nie potrafił odpowiedzieć.

Pewnego dnia odziedziczyłam po znajomej mojej mamy biblioteczkę ezoteryczną,  (a były to czasy gdy w księgarniach nie było ani jednego słowa o duchowości), pełną przedruków i kserokopii oznaczonych klauzulą „do użytku wewnętrznego”.
Tak zaczęła się moja przygoda poznawania własnego wnętrza oraz praktyka medytacyjna. Równolegle studiowałam medycynę.

O tym, jak z lekarza stałam się szamanką napisałam tutaj:

Moja historia

Nie zdała Pani – powiedział adiunkt Oddziału Gastroenterologii zamykając mój indeks. Jak to nie zdałam?! Nie można wysnuć hipotezy, że wrzody żołądka powstają ze stresu? Cholerny Helicobacter Pylori! 50% ludzi ma tę bakterię, a jakoś wszyscy nie chorują. Po raz kolejny boleśnie przekonałam się, że na studiach medycznych masz bezkrytycznie słuchać autorytetów i nie zadawać pytań.

Na V roku rozważałam specjalizację z psychiatrii. Byłam w szoku, gdy zorientowałam się, że terapia polega głównie na faszerowaniu pacjentów psychotropami. Nikt się nimi nie interesował, nie pytał co czują i czego się boją. Miałam ochotę wejść do pokoju lekarskiego i wykrzyczeć, że przecież ci ludzie mają dusze, nie są tylko przypadkami! Zamiast tego spróbowałam pewnej techniki z Psychologii Zorientowanej na Proces, której się wówczas uczyłam i.. cud! Wyprowadziłam jedną z pacjentek z fazy manii. Wystarczyło być uważnym i delikatnie popchnąć ją we właściwym kierunku. Wtedy zrozumiałam, że to nie leki leczą, tylko umiejętnie poprowadzony człowiek uzdrawia się sam.

Siedząc w wielkim, czerwonym fotelu obracałam mój dyplom lekarza w dłoniach. Iść, czy nie iść na staż?

–       Masz katatonię – zdiagnozował po kilku godzinach mój medyczny umysł.

–       Nie, ty tylko nie możesz robić tego, do czego cię zmuszają, wbrew własnemu sumieniu – powiedziała dusza.

Co zrobić, żeby skutecznie wyleczyć człowieka? To logiczne, trzeba się dowiedzieć, dlaczego choruje. Medycyna akademicka tego nie wie, bo koncentruje się wyłącznie na ciele, zatem trzeba szukać głębiej.

Zaczęłam od przemierzania przestrzeni emocjonalnych, ale szybko odkryłam, że psychologia również nie zna panaceum. Zanurzyłam się więc w hipnozę aby odkrywać mroczne, podświadome lęki i zapomniane traumy. Ludzie w transie mówili o wczesnym dzieciństwie, którego nie mogli pamiętać, a także o poprzednich wcieleniach. Nareszcie chwyciłam nić. Ale jak to wszystko połączyć?

Sesje indywidualne owocowały coraz większym doświadczeniem. Metodologia była różna, ważne było, żeby dotrzeć do sedna. Stosowałam medytacje prowadzone, tapping (EFT), bioenergoterapię, chirurgię fantomową, pracę z polem Serca, Hunę, dwupunkt i astrologię. Czytałam z kronik Akaszy,  stawiałam karty, ustawiałam rody. Poznawałam wszystko, co mogło pomóc i weryfikowałam to w praktyce. Uznawałam za prawdę to, co działało dla mnie i dla osób, z którymi pracowałam.

Wreszcie puzzle zaczęły się układać. Na pytanie, jak konflikt psychologiczny wpływa na ciało, odpowiedziała mi totalna biologia. Dalej poszło z górki, bo po latach rozkładania na czynniki pierwsze programów w podświadomości, wiedziałam, jak je skutecznie usuwać lub zmieniać. Efekty zaczęły być spektakularne i dziś zdarza się, że dla niektórych jestem „ostatnią deską ratunku”. Przychodzą po nieskutecznej psychoterapii, z przerażającą diagnozą, uwikłani w życiowy galimatias, albo chcą po prostu ruszyć z miejsca, bo czują, że coś ich blokuje. Nie przepisuję cudownych pigułek, ale pomagam dojść do sedna problemu i uwolnić to, co zatrzymuje człowieka na jego ścieżce rozwoju.

Podam Ci pomocną dłoń i przeprowadzę przez skalne urwisko, ale kroki będziesz musiał/a stawiać sam/a.

 Iwona Alakai – Lekarka-Nauczycielka-Szamanka

Na Warsztatach Uczę Ludzi, Jak Odzyskać Własną Moc I Jak Zrozumieć Zależności Pomiędzy Ciałem, Umysłem I Duchem.

To kilka miejsc, w których wykładałam:

 • Studium Astropsychologii w Poznaniu
 • Szamańska Szkoła Życia „LANIKEHA” przy Ośrodku Inspiracji i Rozwoju Osobowości ARWIDA w Gorzowie Wlkp.
 • Port Duchowy w Warszawie
 • Center of Alternative Medicine New York U.S.A.
 • Akademia Rozwoju Duchowego UNICORN w Łodzi
 • Policealne Studium Psychotroniki im. J. Ochorowicza w Krakowie.

Warsztaty, jakie prowadziłam

 • Szamańska Szkoła Życia – tu link do artykułu – Szamańska Szkoła Życia
 • HUNA – praktyczne umiejętności szamańskie: koncentracja, uważność, przytomność, techniki uzdrawiania, praca z symptomami w ciele. Zdrowie i choroba.
 • Anatomia duchowa człowieka, metody wyzwalania uzdrawiającej energii.
 • Transformacja osobowości, śmierć szamańska jako narzędzie przemiany. 
 • Metody skutecznej kontroli i programowania umysłu, szamańskie metody zmiany świadomości.
 • Usuwanie negatywnych programów z podświadomości.
 • Uwalnianie Karmy Rodowej
 • Oczyszczanie Karmy Finansowej
 • Joga Kundalini
 • Przebudzenie Oświeconego Serca wg. Drunvalo Melchizedeka

1998 -2011

Przez kilka lat, wraz astrolożką Dorotą Osińską prowadziłam ezoteryczny program radiowy pt. “Okiem Horusa”. Pisywałam o alchemii, duszy, snach i żywiołach do “Wróżki” i “Czwartego Wymiaru”. Gościłam jako “wiedźma” u p. Drzyzgi. Od czasu do czasu komentuję niezwykłe wydarzenia dla TVN.

2012

Od kilku lat wiele mówi się o przebudzeniu świadomości. Jestem tym tematem żywo zainteresowana i śledzę to, co dzieje się na świecie. Jest wiele szkół i nauczycieli, którzy proponują rozmaite techniki poszerzania percepcji, medytacje i rytuały. Spośród nich wszystkich mój analityczny umysł i moja głęboka intuicja wybrały Drunvalo Melchizedeka jako tego, któremu mogę w pełni zaufać. Po przestudiowaniu wszystkich jego książek, w tym Pradawna Tajemnica Kwiatu Życia (tom I i II), kilkukrotnym uczestnictwie w warsztatach Flower of Life (Kwiat Życia) i  Awekening The Illuminated Hearth (Przebudzenie Oświeconego Serca) i ciągłej praktyce medytacji Merkaba uznałam, że jest to najważniejsza wiedza, jaką na tę chwilę można zdobyć na tej planecie. Zdecydowałam przyłączyć się do jej rozpowszechniania.

W styczniu 2012 roku wyruszyłam na wyprawę po Jukatanie śladami Drunvalo aby medytować w świątyniach Majów, następnie uczestniczyłam w warsztatach trenerskich „Przebudzenie Oświeconego Serca” z Drunvalo Melchizedekiem w Chapala w Meksyku. Moje meksykańskie przeżycia były niesamowite, począwszy od doznań, jakie daje medytowanie w majańskich piramidach, przez „przypadkowe” zgubienie się i spędzenie nocy w Górach Tygrysich, aż po wiedzę i doświadczenie, którego nabyłam na warsztatach w ponad 100-osobowej grupie ludzi ze wszystkich zakątków świata. Ta wiedza powinna być nauczana w szkołach, od pierwszych klas podstawówki. Bez niej, człowiek jest tylko połową siebie, a nawet, można śmiało powiedzieć, jedną czwartą. Bez kontaktu z Sercem i jego Świętą Przestrzenią ograniczamy się do naszych lęków i programów wtłoczonych nam do głowy w dzieciństwie. To prawdziwa przyjemność móc uczyć ludzi tej wiedzy i pomagać otwierać ich Serca.
4-ro dniowe warsztaty Przebudzenie Oświeconego Serca potrafią dać więcej, niż miesiące, czy nawet lata innej duchowej praktyki. To rzeczywiście niesamowite przyspieszenie na miarę czasów wznoszenia się Matki Ziemi.
Jeśli i ty jesteś gotowy poznać siebie i zacząć przygodę ze swoją intuicja i Sercem – zapraszam na warsztaty.

2013

W styczniu 2013 ukończyłam z sukcesem program mentorski uzyskałam certyfikat School of Remembering Drunvalo Melchizedeka uprawniający mnie do prowadzenia warsztatów Przebudzenie Oświeconego Serca.

2015

Rok 2015 to poszerzanie mojej wiedzy w zakresie Recall Healing – Totalnej Biologii.
Włączyłam ten sposób patrzenia na ciało człowieka do swojej praktyki i zauważyłam, że efekty w uzdrawianiu są o wiele lepsze i szybsze.

2016 - 2020

Nowa odsłona Szamańskiej Szkoły Życia! 

2019 - 2020

W zeszłym roku bardzo mocno czułam, że należy zacząć prowadzić kursy online.
Okazało się, że moje Wyższe Ja doskonale wiedziało, co się święci, zważywszy na obecne ograniczenia w organizowaniu spotkań na żywo!

Sprawdź aktualnie dostępne kursy on-line 🙂

Moje ważniejsze certyfikaty:

Shopping Cart
Scroll to Top